ମୁଁ ମୋ ଭାଇଠୁ ଗିଁହା ଖାଇଲି – Mu Mo Bhai Thu Ginha Khaili

ମୋ ନାଁ ସରୋଜିନୀ ମୁଁ ଏକ କମ୍ପାନୀ ରେ ଚାକିରୀ କରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ରେ ମୋତେ କମ୍ପାନୀ ଏକ ରୁମ ଦେଇଥାଏ ଆଉ ମୁଁ ସେଠାରେ ଏକା ରୁହେ ଥରେ ମୋର ଜଣେ ଭାଇ ହେବେ ସେ ମୋ ରୁମ କୁ ଆସିଥାନ୍ତି ଏମିତି ଆମେ ଗପ ସପ ହେଉ ହେଉ ରାତି ହେଇଗଲା ତେଣୁ ମୁଁ କହିଲି ଭାଇ ଆଜି ରହିଯାଏ ସେଠୁ ସେ ରାଜି ହେଇଗଲେ ତାପରେ ମୁଁ ଖାନା ହୋଟେଲ ରୁ ମଗାଇଲି ଆଉ ଦୁହେଁ ସାଥି ହେଇ ଖାଇଲୁ ଆଉ ଏମିତି ଗପ ସପ ହେଉ ହେଉ ଦୁହେଁ ଗୋଟେ ଖଟରେ ଶୋଇଲୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ମୁଁ ବାଥ ରୁମ କୁ ଗଲି ଆଉ ଆସି ଦେଖିଲି ଭାଇଙ୍କ ବାଣ୍ଡ ପୁରା ଠିଆ ହେଇକି ଅଛି ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଭିତରେ ମୁଁ ଦେଖି ଆଉ ସମ୍ଭାଳି ନପାରି ଲାଇଟ ବନ୍ଧ କରିଦେଲି ଆଉ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଶୋଇ ତାଙ୍କ ଗୋଡ଼କୁ ଘଷିବାକୁ ଲାଗିଲେ ସେଠୁ ସେ ବି ଧୀରେ ଧୀରେ ମୋ ଗୋଡ ଘଷିବାକୁ ଲାଗିଲେ ମୋତେ ବହୁତ ମଜା ଲାଗୁଥାଏ ତାପରେ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ କିସ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଆଉ ସେ ବି ମୋତେ କିସ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଆଉ ଧୀରେ ଧୀରେ ମୋ ଗାଉନ ଉପରୁ ଦୁଧ କୁ ଦଳିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଆଉ ଗୋଟେ ଦୁଧ ର ଭୁଣ୍ଡିକୁ ରଗଡ଼ିବାକୁ ଲାଗିଲେ ମୁଁ ଆଉ ସମ୍ଭାଳି ନପାରି ତାଙ୍କ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଖୋଲି ଚଡି ଭିତରୁ ବାଣ୍ଡକୁ ବାହାର କରି ହଲେଇବାକୁ ଲାଗିଲା ସେଠୁ ସେ ମୋ ଗାଉନ ବାହାର କରି ଦୁଧ କୁ ଖାଇବାକୁ ଲାଗିଲେ ଏମିତି ହେଉ ହେଉ ଦୁହେଁ ପୁରା ଲଙ୍ଗଳା ହେଇଗଲୁ ଆଉ ଦୁହେଁ କୁଣ୍ଢା କୁଣ୍ଢି ହେଇ କିସ କରା କରି ହେଲୁ ମୁଁ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡକୁ ଧରି କହିଲି ଭାଇ ତମ ବାଣ୍ଡ ବହୁତ ବଡ ଆଉ ମୋଟା ହେଇଚି ସେଠୁ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡକୁ କେନ୍ଦି ଆଗ ପଛ କରି ଖାଇବାକୁ ଲାଗିଲି |

ଏଣେ ଭାଇ ମୋ ଦୁଧ ଭୁଣ୍ଡି କୁ ଜୋର ଜୋର ରେ ରଗଡ଼ୁ ଥାନ୍ତି ମୋତେ ବହୁତ ମଜା ଲାଗୁଥାଏ କିଛି ସମୟ ପରେ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡରୁ ଗିଜ ବାହାରିପଡିଲା ଆଉ ମୁ ସବୁତକ ଚାଟି ଖାଇଦେଲି ତାପରେ ଭାଇ ମୋ ବିଆ ରେ ହାତମାରିଲେ ଆଉ କହିଲେ ସରଜୁ ତୋ ବିଆରେ ବହୁତ ବାଳ ହେଇଚି ସେଠୁ ମୁଁ କହିଲି ହଁ ଭାଇ ମୁଁ କେବେ ବାଳ କାଟିନି ସେଠୁ ସେ ମୋ ବିଆ ବାଳ କୁ ଆଡେଇ ବିଆକୁ ଚାଟିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଆଉ ଦୁଧ କୁ ଦଳିବାକୁ ଲାଗିଲେ ମୁଁ ଧୀରେ ଧୀରେ ଗରମ ହେବାକୁ ଲାଗିଲି ତେଣୁ ମୁଁ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡକୁ ମୋ ବିଆ ମୁଂହ ରେ ଚାପିଧରି କହିଲି ଭାଇ ଚାଟ ବହୁତ ମଜା ଲାଗୁଚି ଏମିତି ସେ ଚାଟୁ ଚାଟୁ ମୋ ବିଆରୁ ପାଣି ବାହାରିପଡିଲା ଆଉ ସେ ସବୁତ ଚାଟି ସଫା କରିଦେଲେ ତାପରେ ମୁଁ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡକୁ କେନ୍ଦି କହିଲି ଭାଇ ତମ ବାଣ୍ଡ ବହୁତ ମୋଟା ହେଇଚି ମୋ ବିଆ ରେ ପଶିଲେ ଫାଟିଯିବ ସେଠୁ ସେ କହିଲେ ନା ସରଜୁ ତୋ ବିଆ କିଛି ହେବନି ଦେଖିବୁ ତତେ ମସ୍ତ ଲାଗିବ ତାପରେ ସେ ମୋତେ ତଳେ ଚିତି କରି ଶୁଆଇ ଦେଲେ ଆଉ ବିଆ ବାଳକୁ ଆଡେଇ ବାଣ୍ଡକୁ କେନ୍ଦି ବିଆ ମୁଂହ ରେ ଗସହିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଆଉ ଏଣେ ମୋ ଦୁଧ ଭୁଣ୍ଡିକୁ ରଗଡୁଥାନ୍ତି ମୋତେ ବହୁତ ମଜା ଲାଗୁଥାଏ ସେ ଧୀରେ ଧୀରେ ବାଣ୍ଡକୁ ବିଆ ଭିତରେ ପୁରେଇବାକୁ ଲାଗିଲେ କିନ୍ତୁ ଏତେ ମୋଟା ବାଣ୍ଡ ଭିତରୁ ପଶୁ ନଥାଏ |

ଏମିତି କରୁ କରୁ ମୋ ବିଆପୁରା ଲାଳେଇଗଲା ସେଠୁ ସେ ଏକ ଧକା ଦେଲେ ଯେ ବାଣ୍ଡ ଅଧା ପଶିଗଲା ମୁଁ ଆଉ ସମ୍ଭାଳି ନପାରି କହିଲି ଭାଇ ବାହାର କର ବହୁତ କାଟୁଚି କିନ୍ତୁ ସେ ନଶୁଣି ଆଉ ଏକ ଧକା ଦେଲେ ଯେ ପୁରା ବାଣ୍ଡ ଭିତରେ ପଶିଗଲା ସେ ମୋ ଦୁଧକୁ ଦଳି ଦଳି ଧୀରେ ଧୀରେ ବାଣ୍ଡକୁ ଆଗପଛ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଏମିତି କିଛି ସମୟ କଲାପରେ ମୋତେ ମଜା ଲାଗିଲା ସେଠୁ ସେ କହିଲେ ସରଜୁ କେମିତି ଲାଗୁଚି ତାପରେ ମୁଁ କହିଲି ସତରେ ଭାଇ ବହୁତ ମଜା ଲାଗୁଚି ସେ ମୋ ଦୁଧ ଭୁଣ୍ଡି ପାଟିରେ ପୁରେଇ ଖାଉଥାନ୍ତି ଆଉ ଏଣେ ଗେଂହୁଥାଅନ୍ତି ମୋତେ ବହୁତ ମଜା ଲାଗୁଥାଏ ଏମିତି ୨୦ମିନଟ ଗେଂହିଲା ପରେ ମୋ ବିଆରୁ ପାଣି ବୋହିବାକୁ ଲାଗିଲା କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡରୁ ଗିଜ ବାହାରି ନଥାଏ ତେଣୁ ସେ ମୋତେ ଜୋର ଜୋର ରେ ଗେଂହୁଥାଅନ୍ତି କିଛି ସମୟ ପରେ ହଠାତ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡରୁ ଗିଜ ବାହାରି ପଡିଲା ଆଉ ସେ ମୋ ବିଆରୁ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡକୁ ବାହାର କରିଦେଲେ ସେଠୁ ମୁଁ ଦେଖିଲି ମୋ ବିଆରୁ ବହୁତ ରକ୍ତ ବାହାରିଛି ଆଉ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡରେ ବି ବହୁତ ରକ୍ତ ଲାଗିଛି ସେଠୁ କାଳିଆ ଭାଇ କହିଲେ ଆଜି ତୋର ପ୍ରଥମ ଥର ଆଉ ମୋର ବି ତେଣୁ ତୋ ବିଆ ର ସିଲ ଫାଟିଲା ଆଉ ରକ୍ତ ବି ବାହାରିଲା ତାପରେ ମୁଁ ଦେଖିଲି ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡ ବି ଛିଡି ଯାଇଛି ସେ କହିଲେ ହଁ ଲୋ ସରଜୁ ମୁଁ କାହାକୁ କେବେ ଗେହିଁନଥିଲି ତୋତେ ଆଜି ଗେହିଁବାରୁ ମୋ ବାଣ୍ଡ ବି ଚିଡ଼ିଗଲା ୟା ପରେ ଆମେ ଯେତେ ଗିଁହା ଗିହିଁ ହେଲେବି କିଛି ହେବନି ବହୁତ ମଜା ଲାଗିବ ସେଠୁ ମୁଁ କହିଲି ସତରେ ଭାଇ ଗିଁହା ଗିହିଁ ରେ ବହୁତ ମଜା ଆଜି ମୁଁ ପୁରା ଶାନ୍ତି ହେଇଯାଇଥିଲି ସେଠୁ ସେ ସକାଳେ ଚାଲି ଗଲେ ଏମିତି ୧୦ ଦିନ ପରେ ମୋର ମେନ୍ସ ହେବାର ଥିଲା କିନ୍ତୁ ହେଲାନାହିଁ ସେଠୁ ମୁଁ ଜାଣିଲି ଯେ ମୁଁ ଏବେ ପେଟରେ ହେଇଚି ସେଠୁ ଭାଇ କୁ ଫୋନ କଲି ଆଉ କହିଲି ମୁଁ ଏବେ ପେଟରେ ହେଇଚି ତାପରେ ଭାଇ କହିଲେ ହଉ ମୁଁ ମେଡ଼ିସିନ ନେଇକି ଯାଉଛି ଖାଇଦେବୁ କିଛି ହେବନି ତାପରେ ମୁଁ କହିଲି ହଉ ତାପରେ ଭାଇ ସେଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ଆସି ମୋ ରୁମ ରେ ପଂହଁଚିଲେ |

ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଦେଖି ବହୁତ ଖୁସିହେଲି ସେ ମୋତେ ଔଷଧ ଦେଲେ କହିଲେ ଖାଇଦେ କିଛି ହେବନି ସେଠୁ ମୁଁ ବି ଔଷଧ ଖାଇଦେଲି ତାପରେ କହିଲି ଭାଇ ଆଜି ରୁହ ମୋର ଗିଁହା ଖାଇବାକୁ ବହୁତ ଇଛା ହେଉଛି ସେଠୁ ସେ ରହିଲେ ତାପରେ ଦୁହେଁ ଖାଇସାରି ଟିଭି ଦେଖିଲୁ ଦୁହେଁ କିସ କର କରି ହେଲୁ ଭାଇ ମୋ ଦୁଧକୁ ଚିପୁଥାନ୍ତି ଆଉ ଚଡି ଭିତରେ ହାତ ପୁରେଇ ବିଆ ବାଳ କୁ ସଲ ସଲ କରୁଥାନ୍ତି ମୁଁ ବହୁତ ପ୍ୟାସି ଥିଲି ତେଣୁ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡକୁ କେନ୍ଦି ପାଟିରେ ପୁରେଇ ଖାଇବାକୁ ଲାଗିଲି ଭାଇ ସେଠୁ ସମ୍ଭାଳି ନ ପାରି ମୋ ପ୍ୟାଣ୍ଟି ଖୋଲି ଗୋଡ଼କୁ କୁ ମେଲେଇ ବିଆ ବାଳକୁ ଆଡେଇ ଚାଟିବାକୁ ଲାଗିଲେ ମୁଁ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ବାଳକୁ ଚାପି ଧରି କହିଲି ଭାଇ ଜୋର ଜୋର ରେ ମୋ ବିଆ କୁ ଚାଟ ସେ ବି ଚାଟିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଆଉ କହିଲେ ସତରେ ସରଜୁ ତୋ ବିଆ ବହୁତ ମିଠା ଲାଗୁଚି ତାପରେ ସେ ତଳ କୁ ଆସି ତାଙ୍କ ମୋଟା ବାଣ୍ଡକୁ ବାହାର କରି ବିଆ ମଝିରେ ରଖିଲେ ଆଉ ଭିତରକୁ ପୁରେଇବାକୁ ଲାଗିଲେ ମତେ କିନ୍ତୁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ଲାଗୁଥାଏ ମୁଁ କହିଲି ଭାଇ ଧୀରେ ଧୀରେ ଗିଁହ ଭାଇ ସେଠୁ ଏକ ଜୋର ରେ ଝଟକା ଦେଲେ ଯେ ବାଣ୍ଡ ପୁରା ଭିତରେ ପଶିଗଲା ସେଠୁ ସେ ଧୀରେ ଧରେ ଗେହିଁବାକୁ ଲାଗିଲେ ଆଉ ମୋତେ ମଜା ଲାଗୁଥାଏ ଆଉ ମୁଁ ତଳ ପଟୁ ଗାଣ୍ଡି କୁ ଉଠା ପକା କରି ମଜା ନେଉଥାଏ ଭାଇ ମୋ ଦୁଧ କୁ ଦଳି ଦଳି ଜୋର ଜୋର ରେ ଗେଂହୁଥାଅନ୍ତି ତାପରେ ସେ ମୋତେ କହିଲେ ଏଥର ମୋ ଉପରେ ଚଡି କି ତୋ ବିଆ ରେ ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ପୁରେଇ ଗେହେଁ ସେଠୁ ମୁ ସେୟା କଲି ଆଉ ସେ ବି ତଳପଟୁ ଗାଣ୍ଡି କୁ ଉଠେଇ ମଜା ଦେଉଥାନ୍ତି ଆଉ ମୋ ଦୁଧ ଭୁଣ୍ଡି କୁ ରଗଡ଼ୁ ଥାନ୍ତି ମୋତେ ବହୁତ ମଜା ଲାଗୁଥାଏ |

ଏମିତି ହେଉ ହେଉ ମୋ ବିଆ ରୁ ପାଣି ବୋହିବାକୁ ଲାଗିଲା କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡରୁ ଗିଜ ବାହାରି ନଥାଏ ସେଠୁ ସେ ମୋତେ ଆଣ୍ଢେଇବାକୁ କହିଲେ ମୁଁ ବି ସେୟା କଲି ତାପରେ ସେ ମୋ ବିଆ ରେ ବାଣ୍ଡକୁ ପୁରେଇ ଦୁଧ କୁ ଧରି ପଛୁଆ ଗେହିଁବାକୁ ଲାଗିଲେ ମୋତେ ଆହୁରି ମଜା ଲାଗିଲା ଆଉ ମୁଁ କହୁଥାଏ ଓଃ ଭାଇ ପଛୁଆ ଗିଁହା ରେ ବହୁତ ମଜା ସେଠୁ ଭାଇ ଜୋର ଜୋର ରେ ଗେଁହି ଗେଁହି ମୋ ବିଆରୁ ରୁ ପୁଣି ଠାରେ ପାଣି ବାହାର କରିଦେଲେ ଆଉ କିଛି ସମୟ ପରେ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡ ରୁ ବି ଗିଜ ବାହାରିପଡିଲା ସେଠୁ ଦୁହେଁ ବାଥ ରୁମ ଗଲୁ ଧୁଆ ଧୁଇ ହେଇ ସେମିତି ଲଙ୍ଗଳା ହେଇ ଆଶି ବେଡ଼ ରେ ଶୋଇଲୁ ଏମିତ କଥା ହେଉ ହେଉ ପୁଣି କୁଣ୍ଢା କୁଣ୍ଢି ହେଲୁ ସେଠୁ ଭାଇ କହିଲେ ସତରେ ସରଜୁ ତୋ ଦୁଧ ଗାଣ୍ଡି ମସ୍ତ ହେଇଚି ତାପରେ ସେ ମୋତେ ଠିଆ କରି ଦୁଧ କୁ ପାଟିରେ ପୁରେଇ ବିଆ ରେ ବାଣ୍ଡକୁ ଘସିବାକୁ ଲାଗିଲେ ମୁଁ ବି ଆଉ ସମ୍ଭାଳି ନପାରି ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡକୁ ଧରି ମୋ ବିଆ ଭିତରେ ପୁରେଇ କହିଲି ଭାଇ ଏଥର ଠିଆ ରେ ମୋତେ ଗିଁହ ସେ ବି ଠିଆ ରେ ଗେହିଁବାକୁ ଲାଗିଲେ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ କୁଣ୍ଢଇ ଧରି ଗେଂହା ଖାଇବା ର ମଜା ନେଉଥାଏ |

ସେଠୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ମୋ ବିଆ ରୁ ପାଣି ବାହାରିବାକୁ ଲାଗିଲା ଆଉ ମୋ ଜଙ୍ଘ ପୁରା ଓଦା ହେଇଗଲା କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ର ବାହାରି ନଥାଏ ସେ ବି ଜୋର ଜୋର ରେ ଗେହିଁବାକୁ ଲାଗିଥାନ୍ତି ତାପରେ କହିଲେ ସରଜୁ ଏଥର ନଇଁକି କାନ୍ଥକୁ ଧରେ ମୁଁ ବି ସେୟା କଲି ଭାଇ କଣ କଲେ ନା ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡକୁ ନେଇ ମୋ ଗାଣ୍ଡି ରେ ଘସିବାକୁ ଲାଗିଲେ ମୁଁ କହିଲି ନା ନା ଭାଇ ସେଥିରେ ପୁରାନି ବାଣ୍ଡ ଯିବନି କିନ୍ତୁ ସେ ନଶୁଣି ବାଣ୍ଡକୁ ମୋ ଗାଣ୍ଡି ପୁରେଇଲେ ଅଳ୍ପ ପଶିଲା ମୁଁ ସମ୍ଭାଳି ନପାରି କହିଲି ଭାଇ ବାହାର କର କିନ୍ତୁ ସେ ନ ଶୁଣି ଆଉ ଏକ ଧକା ଦେଲେ ଯେ ବାଣ୍ଡ ପୁରା ଭିତରେ ପଶିଗଲା ଆଉ ସେ ମୋତେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଗାଣ୍ଡି ମାରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ମୋତେ ମଜା ଲାଗିଲା ଏମିତ ସେ ଆଗ ପଛ କରି ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡରୁ ଗିଜ ବାହାର କରି ସବୁତକ ଗିଜ ମୋ ଗାଣ୍ଡିରେ ଭର୍ତି କରି ଦେଲେ ଆଉ କହିଲେ ସରଜୁ ତୋ ଗାଣ୍ଡି ପୁରା ଛେନା ପରି ହେଇଚି ତେଣୁ ତୋ ଗାଣ୍ଡି ମାରିବାକୁ ଇଛା ହେଲା ମୁଁ ସତରେ ଭାଇ ଗାଣ୍ଡି ଭିତରେ ବାଣ୍ଡ ନେଲେ ଏମିତି ମଜା ମୁଁ ଜାଣି ନଥିଲି ସେଠୁ ଦୁହେଁ ଧୁଆ ଧ୍ଧୁଇ ହୋଇ ଶୋଇଲୁ ଆମେ ଏମିତି ପ୍ରାୟ ସମୟ ଗିଁହ ଗିହିଁ ହେଉ ମୋ ବାହା ଘର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ମୋତେ ଗେହିଁଥିଲେ |

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*